Anadolu Ajansı’nın Kameramanı, İsrail Saldırısında Yaşamını Yitirdi

İsrail’in ‘insani ara’nın sona ermesiyle başlattığı saldırılarda bugün hayatını kaybedenlerin sayısı 109’a çıktığı açıklanırken, Anadolu Ajansı’nın (AA) Gazze’de görev yapan kameramanı Muntasır es-Savvaf, İsrail hava saldırısında yaşamını yitirdi.

İsrail’in abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırıları devam ediyor. İsrail ile Hamas arasındaki varılan anlaşma kapsamında 24 Kasım Cuma günü yerel saatle 07.00’de (TSİ 08.00) yürürlüğe giren insani ara, bu sabah itibarıyla sona erdi.

İsrail ordusu, çatışmalara verilen insani aranın son bulmasının ardından Gazze Şeridi’ne saldırılarına yeniden başladı.Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, İsrail’in bugünkü saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısının 109’a yükseldiğini, yüzlerce kişinin de yaralandığını açıkladı.

Başta siviller olmak üzere bölgede görev yapan insanları hedef alan İsrail ordusunun saldırılarında Anadolu Ajansı’nın Gazze’de görev yapan kameramanı Muntasır es-Savvaf hayatını kaybetti.

Gazze’de İsrail’in düzenlediği hava saldırısında annesi ile babası dahil yakınlarından onlarca kişiyi kaybeden ve kendisi yaralı kurtulan Filistinli AA serbest kameramanı Mustasır es-Savvaf, her şeye rağmen işini yapmaya devam edeceğini söylemişti.

Saldırıda, aralarında Savvaf’ın gazeteci olan babası Mustafa es-Savvaf, annesi, iki erkek kardeşi ve onların çocuklarının da bulunduğu 47 kişi yaşamını yitirdi. AA serbest kameramanı Savvaf ise yüzünden yaralanmıştı.Öte yandan İsrail ordusu, “insani ara”nın ardından abluka altındaki Gazze Şeridi’nde 200‘den fazla yere saldırı düzenlediğini açıkladı.

Ordundan yapılan açıklamada, bu sabah 07.00’den itibaren kara, hava ve denizden Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılar yapıldığı aktarıldı.Bu saldırılarda Gazze’nin kuzeyinin yanı sıra Han Yunus ve Refah bölgeleri de dahil olmak üzere güneydeki yerlerin de hedef alındığı kaydedildi. Açıklamada, “insani ara” sonrası Gazze’de 200’den fazla yerin vurulduğu aktarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x