Steam Türkiye’de Haftanın En Çok Satanları: Sürpriz Oyunlar Roket Gibi!

Oyun dünyasında son yılların en hareketli senesi tartışmasız bir biçimde 2023 olurken birbirinden iddialı oyunlar da sene sonuna doğru iyice yaklaşmışken hala çıkış yapıyorlar. Kısacası bu sene oyuncular için hiç de bitsin istemeyecekleri bir yıl olurken Starfield da nihayet arz-ı endam etti. Peki bu hafta ülkemizdeki Steam kullancıları tercihlerini hangi oyunlardan yana kullandı?

1. Haftanın en çok satan oyunu bu hafta da değişmiyor.

Gerçi ne zaman değişti ki? CS2’nin ayak sesleri kendini iyiden iyiye belli etmeye başlarken Valve, Prime sahiplerine erişimi verdi bile. Kısacası CS:GO ile vedalaşmaya hazır olsanız iyi olur, zira Counter-Strike 2’nin çıkışıyla kendisine veda edeceğiz.

2. Dota 2 tam 27 sıra birden yükselişte!

Valve’ın çok sevilen MOBA oyunu Dota 2 bu haftanın sürprizlerinden. 2013’teki çıkışından bu yana tam 10 yılı devirmiş olan efsane oldukça geniş ve kemik bir hayran kitlesine sahip. Bu hafta ikinci sıraya yerleşen oyun konumunu ne kadar koruyacak hep birlikte göreceğiz.

3. Yılın en iddialı oyunlarından Starfield ülkemizdeki oyuncular tarafından da merakla bekleniyor.

Bethesda yıllar sonra karşımıza yeni bir oyunla çıkacak ve oyun dünyası çalkalanmayacak öyle mi? Bugün itibariyle çıkışını gerçekleştiren ve bizi uzayın derinliklerinde her seçimimizin önem taşıdığı bir maceraya götüren Starfield ön sipariş aşamasıyla halihazırda listeye üst sıralardan girmeyi başarmıştı. Bakalım çıkışının ardından oyun için süreç nasıl işleyecek?

4. Biz bu oyuna bayıldık!

Baldur’s Gate 3 oyun dünyasını yaktı geçti. Pek çoğumuz ise ömrümüzde bir daha böyle bir oyun oynayamayacağımız konusunda hemfikir. Ülkemizde de dünyanın geri kalanında olduğu gibi epey sevilen, Türkçe dil desteği ile böylesi detaylı bir dünyayı satır atlamadan keşfetmemize örnek veren ve ülkemizdeki oyuncular olarak pek aşina olmadığımız CRPG türünü dahi sevdiren Baldur’s Gate 3 yılın oyunu için en güçlü adaylardan.

5. Yeni oyun yolda ama GTA 5’e doyamıyoruz.

Tam 10 yılı devirmesine karşın hala çok satanlar listesinde neredeyse her hafta kendine yer bulmayı başarabilen GTA 5 özellikle hayallerimizdeki hayatı yaşadığımız online modu ile adeta bambaşka bir dünya sunuyor. Oyuncular da aradan geçen yıllara karşın özellikle indirim görünce affetmiyor ve GTA 5 böylece listedeki yerini bu hafta da almış oluyor.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Hogwarts Legacy

  • Forza Horizon 5

  • EA Sports FC 24

  • Dead by Daylight

  • Rainbow Six Siege

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x